Crimson Awards

Hero Treatment

Crimson Awards 2017-2018
Of Excellent Character

MBS encourages, recognizes, and rewards students who demonstrate excellence in character.

The Crimson Award is given to current students who display excellent character and best exemplify the principles, standards, and ideals of MBS. They encourage their teammates and cheer others on; these athletes are dedicated to seeing their teams win, but also have a consistently positive attitude even when games are lost.

Crimson Award Recipients 2020-2021

Fall

Boys Soccer:
Justin Green, Tim Schietroma

Cross Country:
Luka Okuzu

Field Hockey:
Emily Lebovitz

Football:
Greg Sutton

Girls Soccer:
Peggy Matthews

Girls Tennis:
Hannah Blake

Volleyball:
Reagan Russo

WINTER

Boys Basketball:
Justin Axelrad

Boys Hockey:
Luke McManus

Boys Swimming:
Mik Patankar

Boys Winter Track:
Will Kuppenheimer

Girls Basketball:
Erin Martin

Girls Hockey:
Annabel Plante

Girls Swimming:
Josie Ashton

Ski:
Branden Hawks

SPRING

Baseball:
Jared Pine

Boys Golf:
Logan Jaeger

Boys Lacrosse:
Seth Kaplan, Cam Fernandez

Boys Tennis:
Alex Hopman

Boys Track and Field:
Luka Okuzu

Girls Golf:
Brooke Sandler

Girls Lacrosse:
Joele Russomanno

Girls Track and Field:
Dasia Johnson

Softball:
Kirsten Harvett

Crimson Award Recipients 2019-2020

Fall

Boys Soccer:
Patrick Merrigan

Cross Country:
Theodore Hunkins

Field Hockey:
Dyson Mitchell

Football:
Will Watson

Girls Soccer:
Anna Bajak

Girls Tennis:
Louisa Randazzo
Molly Michel

Volleyball:
Kaya Moody

WINTER

Boys Basketball:
Caleb Moten

Boys Hockey:
Tommy Matthews

Boys Ski:
Thomas Wohlbruck

Boys Swimming:
Matt Ellerthorpe

Boys Winter Track:
Owen McCann

Girls Basketball:
Emma Kenny

Girls Hockey:
Anna Bajak

Girls Ski:
Nikole D'Alessandro​​​​​​​

Girls Swimming:
Reagan Waters

Girls Winter Track:
Kimberly Adams

SPRING

Baseball:
Ian Cook
James Harvett    
Will Kelly    
Deven Soto    
Pat Merrigan    
Will Webster    
Oliver Simon

Boys Golf:
Caden Strauss

Boys Lacrosse:
Kyle Gonyea

Boys Tennis:
Teddy Koide

Boys Track and Field:
JayShon DuBose

Girls Golf:
Ava Lafer

Girls Lacrosse:
Louisa Randazzo

Girls Track and Field:
Rachael Kelson

Softball:
Giana Rella

Crimson Award Recipients 2018-2019

Fall

Boys Soccer:
Shyam Popat

Cross Country:
Alex D'Alessandro

Field Hockey:
Sarah Williams

Football:
George Burke

Girls Soccer:
Lily Pinkin

Girls Tennis:
Maddie Sit

Volleyball:
Amanda Fradkin

WINTER

Boys Basketball:
John Martin

Boys Hockey:
Matt Karrat

Boys Swimming:
Iain Jaeger

Boys Winter Track:
Arik Morton

Girls Basketball:
Giana Rella

Girls Hockey:
Sam Hutchinson

Girls Swimming:
Amelia Hawkins

Girls Winter Track:
Laury Senecal

Ski:
Alex D'Alessandro

SPRING

Baseball:
CJ Braun

Boys Golf:
Joseph DePoalo

Boys Lacrosse:
Henry Gregory

Boys Tennis:
Teddy Koide

Boys Track and Field:
Curtis Fagan

Girls Golf:
Sofia Scordley

Girls Lacrosse:
Sophia Picozzi

Girls Track and Field:
Nicole Borowiec

Softball:
Giana Rella

Crimson Award Recipients 2017-2018

FALL

Girls Tennis:
Blake Kernen ’18

Football:
Tahj Valentine ’18

Girls Soccer:
Sofea Stanton ’18

Boys Soccer:
William Garland ’18

Volleyball:
Jasmin Jenkins ’18

Field Hockey:
Hallie Schwartzstein ’18

Cross Country:
Calvin Poche ’18

WINTER

Boys Ice Hockey:
David Kasabian ’18

Girls Ice Hockey:
Keegan Heher ’18

Girls Indoor Track & Field:
Laury Senecal ’19

Boys Indoor Track & Field:
Dan Levine ’19

Boys Swimming:
Calvin Poche ’18

Girls Swimming:
Jill Stecker ’18

Boys Basketball:
Justin Rodriguez ’18

Girls Basketball:
Addisyn Ibrahim ’20

SPRING

Boys Lacrosse:
John Goldy ’18

Girls Lacrosse:
Emily Kitchin ’18

Boys Golf:
Pat Ryan ’18,
Will McCann ’18
Fran Randazzo ’18

Girls Golf:
Sara Blanchard ’20

Boys Track & Field:
Matt Smith ’18

Girls Track & Field:
Nicolette Lewis ’19

Baseball:
Ian Beumee ’18

Softball:
Katie Wright ’18

Boys Tennis:
Jarod Cohen ’18